Blog

Novinky a zajímavosti

Představení Slovenska na veletrhu ITB v Berlíně

Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a výstavby  Slovenské republiky jsme 7. a 8. března prezentovali zajímavosti a krásy Slovenska na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITB v Berlíně, a to formou umělecké kolekce Marie Zelené.  Ta svými originálními modely znázorňuje přírodu, památky, města a další zajímavosti.

Během dvou dnů jsme zaujali návštěvníky přehlídkami přímo na stánku Slovenska a pro atraktivitu a jedinečnost znázornění krás této země na šatech jsme s návštěvníky a odbornou veřejností  komunikovali i mimo stánek. Stali jsme se tak často středem zájmu, což nás moc potěšilo, protože jsme tak mohli pozvat lidi z různých koutů světa na dovolenou na Slovensku.

Tohoto veletrhu se účastnilo celkem 184 zemí světa. Slovensko zde na stánku zastupoval také pan Ing. Zoltán Kovács, generální ředitel sekce cestovního ruchu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky, pan Peter Lizák, velvyslanec Slovenské republiky v Berlíně, paní Ing.Silvia Kubišová, vedoucí Zahraničního zastoupení cestovního ruchu SR v Německu a další významní slovenští zastupitelé.

Partnerem projektu je HEDVA a.s. Moravská Třebová.

Korunky k šatům pro Bratislavu vytvořila Olga Kopalová – ŠENÝR Bijoux.

Těšíme se na další spolupráci se Slovenskou republikou 🙂

 

Marie Zelená - šaty Bratislava a Praha

Představení kolekce uměleckých modelů, znázorňujících krásy Česka a Slovenska

Marie Zelená představila originální kolekci uměleckých modelů, která znázorňuje krásy České a Slovenské republiky, a to k příležitosti oslav 100 let výročí od vzniku Československa.

Modelky se v těchto uměleckých modelech podílely na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World v Praze 15.2., kterého se účastnila také Ministryně pro místní rozvoj České republiky Ing. Klára Dostálová, ministr dopravy a výstavby Slovenské republiky Arpád Érsek  a mnoho dalších významných osobností.

Přehlídku zhlédli hosté Galavečera veletrhu Holiday World 15.2.,  a poté také veřejnost 17.2.2018.

Velké díky patří Ing. Kláře Badinkové ze Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky za tuto příležitost, a také společnosti Incheba Expo Praha.

Podporovatelem kolekce je firma HEDVA a.s. Moravská Třebová a firma cba corporation s.r.o.

Fotografie na modelech – Praha trojšaty – Michal Kyrášek , Praha zimní – Michal Kreidl, Tatry – Tomáš Šereda, štrasová korunka – ŠENYR Bijoux česká výroba bižuterie, czech made http://www.holidayworld.cz/of jewelry výroba bižuterie  —  Olga Kopalová 

Foto: Radek Bartoníček, František Herman

Video – Radek Bartoníček z 17.2. : https://www.youtube.com/watch?v=I98LsobVfmU

Adventní večer v Ostrožské Nové Vsi, v rodné obci Marie Zelené


Adventní večer 3.12.2017 bude jako každý rok plný módy, hudby a také překvapení.

Čas: ve 14 hodin a v 18 hodin. Vstupné : odpoledne 300 Kč, večer  350 Kč.

OBĚ PŘEDSTAVENÍ JSOU JIŽ VYPRODÁNY

Večerem bude provázet herec a moderátor Jan Čenský.

Čí tvorbu uvidíte:

  • kolekce modelů návrhářů – Marie Zelená, Yvona Leitner, Vlastimil Basovník a Luděk Hanák.
  • významný host večera – spisovatel Michal Viewegh
  • část hereckého představení – Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej
  • hudební duet – Hanka Borkovcová a Domenico Martucci

….a ostatní bude překvapení, ale máte se na co těšit.

Jako každý rok budou obě představení také charitativní. Odpoledne uděláme opět  radost  lidem z pečovatelských domovů a Charity Uherské Hradiště.

Ve večerním programu podpoříme díky partnerům a Nadacím, které se k nám připojili – Dětskou onkologickou kliniku v Brně. Podpoříme veselými zástěrkami  také dětské oddělení v Kroměříži a dětské oddělení nemocnice v Kyjově.

Další podporu nemocnic nebo konkrétních dětí máme v jednání. Máte-li možnost, můžete se také zapojit.