Veselé oblečení
pro dětský úsměv

Návraty k hodnotám

Marie Zelená je autorkou unikátního oblečení pro dětské lékaře a sestry.

Oblečení, které vykouzlí úsměv na tváři

Hlavním cílem této originální kolekce je odvádět pozornost dětí od vyšetření v nemocničním prostředí a i přes mnohdy nepříjemnou situaci jim vykouzlit úsměv na tváři.

Tvoříme zástěrky s veselými obrázky, které si lékařský personál obléká na klasický bílý plášť, a také také halenky a šaty s obrázky pro lékařky a sestry. Máme 25 druhů různých obrázků, které kreslí osobně Marie Zelená. Každý obrázek tvoří samostatný příběh, o kterém může lékař či sestra s dítětem mluvit. Tím mu dodá důvěru, že je pro něho kamarádem, který mu nechce ublížit.

Na myšlenku tvořit toto veselé oblečení přivedl Marii Zelenou prof.MUDr. Pavel Šlampa, CSc., přednosta Kliniky radiační onkologie Masarykova onkologického ústavu v Brně. Nikdo jiný nic takového v nedělá a my jsme moc rádi, že můžeme takto alespoň trochu pomoci ke zmírnění strachu těch nejmenších.

Dětskými tvářemi projektu jsou Tomášek a Eliška, vnoučci Marie Zelené. Symbol sluníčka, které nechybí na žádném kousku Veselého oblečení, je nápadem právě malého Tomáška.

vesele-obleceni-logo

Druhy veselého oblečení

foto: Petr Hriceňák

Veselé zástěrky

Materiál na zástěrky je vyráběn v ČR a vyrábí ho HEDVA Moravské Třebová. HEDVA a.s. je významným partnerem a podporovatelem našich projektů. Potisk zástěrek je sublimační tisk, obrázky jsou autorskými kresbami Marie Zelené. Je možné je prát v pračce na 40°C, k dezinfekci je možné použít výrobku, které jsou určeny pro chemotermickou dezinfekci textilií při 40°C, a se kterým máme zkušenost.
Po ušití a před předáním každou halenku vždy vepereme v prostředku pro chemotermickou dezinfekci a zabalíme, aby byla připravena pro použití v lékařském prostředí.
vesele-saty1

Veselé šaty

Materiál je úplet – 94% bavlna a 6% elastan, je vyroben v ČR a je s pevnější gramáží. Šaty je možné prát až na 90°C. Šaty mají tři kapsy a jsou potištěny sítotiskem – obrázky jsou autorskými kresbami Marie Zelené.
Po ušití a před předáním každé šaty vždy vypereme na 95 °C tak, aby byly připraveny pro použití v lékařském prostředí.
vesele-halenky2

Veselé halenky

Materiál je úplet – 94% polyester a 6% elastan – tento materiál je pocitově i omakem jako bavlna a je velice příjemný, vyroben v ČR. Halenky je možné prát na 40°C, doporučíme Vám konkrétní prací prostředky, které jsou určeny pro chemotermickou dezinfekci a pro praní v nemocnicích. Potisky halenek je sublimační tisk, obrázky jsou autorskými kresbami Marie Zelené.
Po ušití a před předáním každou halenku vždy vypereme v prostředku pro chemotermickou dezinfekci a zabalíme, aby byla připravena pro použití v lékařském prostředí.

Kompletní nabídku Veselého oblečení najdete v našem e-shopu.


Speciální kartičky
pro podporovatele

Lidé, kteří by měli zájem, mohou veselou zástěrku, halenku či šaty zafinancovat
a my je poté věnujeme na dětské oddělení na přání podporovatele nebo na oddělení, která mají zájem.
Díky Vám tak může přibýt další úsměv na tváři hospitalizovaného dítěte.

Věci Vám pošleme na dobírku a Vy je můžete věnovat osobně
nebo můžete zaslat peníze na náš účet a my vše zajistíme.
V případě zájmu Vám můžeme vytvořit jakýkoliv motiv dle přání.

KAŽDÝ VÝROBEK MÁ DVĚ SPECIÁLNÍ KARTIČKY,
NA KTERÝCH JE FOTKA VÝROBKU A ÚDAJE O TOM KDO, PRO KOHO, KDY A KDE VÝROBEK DAROVAL.
JEDNA KARTIČKA ZŮSTANE NA ODDĚLENÍ A DRUHOU DOSTANE DÁRCE.