Lékaři a sestry na všech odděleních v Dětské nemocnici Brno vymění bílé pláště za oblečení s dětskými obrázky

Fakultní nemocnici v Brně zaujal projekt Marie Zelené – Veselé oblečení pro dětský úsměv, který má za cíl zmírnit strach z vyšetření i pobytu v nemocnici malých pacientů, a také pohladit po duši staré hospitalizované lidi.

Marie Zelená tvoří zástěrky s veselými obrázky, které si lékařský personál obléká na klasické nemocniční bílé oblečení, a také halenky a šaty s obrázky. Používá se 17 druhů různých obrázků, které kreslí osobně Marie Zelená. Každý tvoří samostatný příběh, o kterém může lékař či sestra s dítětem při vyšetřená mluvit. Tím mu dodá důvěru, že je pro něho kamarádem, který mu nechce ublížit.

Vedení FN Brno Bohunice, pod které spadá právě Dětská nemocnice Brno, vybralo zástěrky, jako jednotné oblečení pro dětské lékaře a sestry.

Nejsou zde však úplnou novinkou, po několika kusech je zde již předávala v minulém roce Marie Zelená, i někteří podporovatelé na různá oddělení. A protože toto originální oblečení s dětskými motivy se skvěle osvědčilo, vedení rozhodlo, že bude rozveselovat děti na všech odděleních.

41 veselých zástěrek zakoupí nyní prostřednictvím svého Nadačního fondu VITA NOVA, které budou sloužit zdravotním sestrám jak v Dětské nemocnici, tak na Klinice interní geriatrie a praktického lékařství. Dalších zhruba 95 dětských zástěrek bude nemocnici věnováno prostřednictvím sponzorů, kteří se podíleli na jejich financování. Pro dětské pacienty jsou ze stejných obrázků vytvořeny také omalovánky, které budou rovněž sponzorsky nemocnici předány.

Dětskými tvářemi projektu jsou Tomášek a Eliška, vnoučci Marie Zelené. Symbol sluníčka, které nechybí na žádném kousku veselého oblečení, je nápadem právě malého Tomáška (obě děti by se měly zúčastnit slavnostního předávání v Dětské nemocnici 26. 7.)

Materiál na veselé zástěrky vyrábí společnost Hedva a.s. Moravská Třebová. Materiál má mezinárodní testovací certifikát a je vyroben pouze ze zdravotně nezávadného materiálu. Veškerý materiál na výrobu zástěrek pro Dětskou nemocnici věnovala Hedva a.s. sponzorsky.

Oficiální předání zástěrek pro Dětskou nemocnici se uskuteční ve středu 26. července 2017 v 11.30 hodin v Teyschlově hale v Dětské nemocnici a to za účasti náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Erny Mičudové, autorky návrhu Marie Zelené a některých sponzorů.

Přítomny budou rovněž i některé dětské sestry, které nové zástěrky ihned vyzkouší.
Veselé zástěrky pro Dětskou nemocnici v Brně finančně podpořili:
(cena zástěrky pro Dětskou nemocnici JE 850 Kč včetně DPH, materiál na zástěrky věnovala HEDVA a.s. Moravská Třebová, celkem na 86 zástěrek)

CELKEM73197 Kč
Lucie Loulová3000 Kč
Radka Bobková 850 Kč
Radim Martynek5097 Kč
Barbora Luková 850 Kč
Jana Juřenčáková6000 Kč
Danka Jurisová 500 Kč
Tereza Trunkát Dlouhá8500 Kč
Jana a Luboš Ducháčkovi1700 Kč
Jana Nádeníčková5100 Kč
Lucie Hornová6800 Kč
Barbora Luková 500 Kč
Hana Delalande2550 Kč
Iva Radulayová2550 Kč
Miloslava Hladíková1000 Kč
Jana Scholleová 200 Kč
Tereza Kynclová 300 Kč
Leona a František Vižďovi3000 Kč
Iva Šlérová s rodinou 850 Kč
Hana a Aleš Pohlovi10200 Kč
zaměstnanci firmy DELIKOMAT s.r.o. pobočky Brno a Praha12750 Kč
Dana Katalová 850 Kč

VESELÉ OMALOVÁNKY PRO DĚTSKÝ ÚSMĚV, které jsou ze stejných obrázků jako na zástěrkách,
podpoří pro Dětskou nemocnici Lucie a Martin Obdržálkovi.

Přidejte svůj komentář

Vaše emailová adresa nebude nikde publikována.